Spotkanie z nauką chemii

12 kwietnia 2024 roku uczniowie klas młodszych byli uczestnikami zajęć zorganizowanych przez klasę ósmą, podczas których korzystali z pomocy dydaktycznych i środków chemicznych w ramach programu laboratoria przyszłości - eksperymenty.

Oglądając występ iluzjonisty często nasuwa nam się pytanie jak to możliwe? Podobne odczucia mieli młodsi koledzy i koleżanki- uczestnicy zajęć podczas obserwacji eksperymentów chemicznych. Czy to nie jest niesamowite że łącząc ze sobą dwie substancje o różnych właściwościach otrzymujemy trzecią zupełnie inną co sprawia, że nauczyciel chemii umie ,,wyczarować,, wybuchające wulkany, ciecz zmieniającą barwy czy chemiczny ogród z rosnącymi w oczach roślinami. Uczniowie podczas zajęć poznali właściwości i otrzymywanie gazów: dwutlenku węgla acetylenu, wodoru, obserwowali doświadczenie magia kolorów, ogień bez zapałek różnica gęstości substancji oraz poznali skutki nadużywania alkoholu, które są zagrożeniem życia człowieka. Celem zajęć była popularyzacja nauki przez zabawę i uświadomienie dzieciom, że uczymy się całe życie.

Zajęcia prowadziła pani Joanna Pałgan.