Przedstawienie profilaktyczne ,,Gang Śmieciaków”

Dnia 16.04.2024 r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli zabawne i pouczające przedstawienie ,,Gang Śmieciaków”. Spektakl, przygotowany przez Grupę T z Torunia, przeniósł widzów w bajkowy świat Leona Kameleona i Weronki Biedronki. To właśnie ci bohaterowie tropili ,,przestępców” działających przeciwko naszej planecie – Ziemi.

Uwagę zwrócono na: bezmyślne marnowanie prądu i wody, zanieczyszczanie powietrza, nieustanne kupowanie nowych niepotrzebnych rzeczy. Zakręcona ekolożka Zuza wyjaśniła uczniom jak być ekologicznym i dbać o przyrodę. Bohaterowie przedstawienia sygnalizowali również, że alkohol, nikotyna czy napoje energetyczne to samo zło. Uczniowie zostali zapoznani z zasadą zero waste. Ważne hasło: ,,Nie wyrzucaj – wykorzystaj!”, np. ze starych spodni zrób torbę. Spektakl w zabawny sposób promował zdrowy styl życia – ruch na świeżym powietrzu, różnego rodzaju aktywności oraz dbałość o zdrowie psychiczne, dobry humor.

Czy zatem każdy z nas może coś zrobić dla planety? Odpowiedź wydaje się jednoznaczna – TAK, tylko należy tego chcieć i kształtować nawyki każdego dnia.

Spektakl zorganizowany i sfinansowany przez Organ Prowadzący szkołę.